Nawet się nie spostrzegłyśmy, a minęła już połowa 2016 roku. Nie mamy pojęcia kiedy to zleciało! Fakt pozostaje faktem. Zapraszamy Was dziś na Top of the top. Czerwiec 2016.

migawki-z-lodzi20

Czerwiec minął nam bardzo szybko. Zatrzymałyśmy się chyba na końcówce maju i Bożym Ciele, a tymczasem już piszemy wpis podsumowujący czerwiec. W tym miesiącu wiele się wydarzyło. Udało nam się ukończyć studia magisterskie. Przed nami tylko obrona, która będzie miała miejsce 7 lipca. Pewnie nie wiesz, ale tego dnia dwa lata wcześniej broniłyśmy też pracę licencjacką 🙂 Liczymy, że tym razem również nam się powiedzie.

Restauracja czerwca

Czerwiec minął nam tam szybko, że same nie wiemy, które miasta odwiedziłyśmy w tym miesiącu. zatarła nam się granica między piątym i szóstym miesiącem roku, jednak nie jest to najważniejsze. W czerwcu chcemy polecić Ci nowo otwartą toruńską restaurację Mistrz i Małgorzata. Ceny mogą nieco przerażać, ale smak rekompensuje dość wysokie stawki.

mistrz-i-malgorzata-w-toruniu12

Danie czerwca

Z racji tego, że w czerwcu odwiedziłyśmy bardzo małą ilość restauracji, bo nie za bardzo nam chciało się kosztować nowe dania i postawiłyśmy na domowe specjały, daniem czerwca zostaje okrzyknięta sałatka z restauracji tego miesiąca, czyli Mistrza i Małgorzaty. Porcja jest naprawdę ogromna, a sałatka przepyszna. Jedna z lepszych, jakie jadłyśmy.

mistrz-i-malgorzata-w-toruniu14

Książka czerwca

Może jeszcze nie wiecie, ale od początku roku, po raz pierwszy w życiu, postanowiłyśmy zapisywać sobie w kalendarzu wszystkie przeczytane książki z podziałem na miesiące. Dzięki temu nie mamy większego problemu z wyborem lektury danego miesiąca. Z łącznie przeczytanych ponad 20 książek postanowiłyśmy wybrać ,,W cieniu prawa” Remigiusza Mroza, która siedzi mi w pamięci do dziś.

w-cieniu-prawa-remigiusz-mroz

Film czerwca

W czerwcu, podobnie, jak w maju, obejrzałyśmy tylko jeden film i był to ,,Anioł stróż”, na podstawie książki tego pisarza. Z racji tego, że książka znalazła się w kolekcji Wszystkie kolory miłości, którą prezentujemy Wam od kilku miesięcy, postanowiłyśmy zapoznać się także z ekranizacją. Jest średnia, ale można porównać ją z pierwowzorem.

aniol-stroz-nicholas-sparks

Miasto czerwca

Miastem czerwca bezapelacyjnie zostaje obwołana nasza kochana Łódź. Miasto odwiedziłyśmy dopiero trzy razy, jednak zwiedziłyśmy już niemal wszystkie atrakcje, a dodatkowo jesteśmy pewne, że chcemy tam kiedyś zamieszkać. Łódź to jedno z tych miast, z którymi z pewnością czujemy chemię.

migawki-z-lodzi30

Wpis czerwca

Pisząc ten wpis, martwiłyśmy się, że po raz trzeci będziemy musiały wpisem miesiąca uznać ten, dotyczący tego, co zabrać na 2-dniowy wyjazd. Oczywiście, też go polecamy, ale wpisem czerwca według GA zostają Róże, Fiołki i Aniołki w Inowrocławiu, które odwiedziłyśmy prawie 2 lata temu.

roze_fiolki_i_aniolki_inowroclaw2

Zdjęcie czerwca

Jak widać, nie tylko my uznałyśmy, że ,,W cieniu prawa” Remigiusza Mroza zasługuje na większą uwagę czytelników. To zdjęcie zdobyło także najwięcej serduszek w tym miesiącu. Jeśli jeszcze nie znacie twórczości tego pisarza, koniecznie to nadróbcie.

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #51

Następny artykuł

Zmienił się tylko rok

Zobacz także

  • Miło, że to Łódź 🙂 Super!

  • ukwu

    I moim miastem docelowym jest Łódź 🙂

  • Alicja P.

    Za szybko zleciał ten czerwiec 🙁 Ale miło go będę wspominać, najlepsze u mnie było spotkanie z Brandonem 😀

    • A weź nic nie mów, szczęściaro 🙂