Wrocław od naszej ubiegłorocznej lipcowej wizyty kojarzy nam się z pięknymi widokami i przepysznym jedzeniem, które miałyśmy okazje skosztować w Tavernie Akropolis w samym sercu rynku. Nic więc dziwnego, że i w tym roku właśnie tam postanowiłyśmy się wybrać z Alicją.

taverna-akropolis-we-wroclawiu

Prawdziwa grecka uczta

Korzystając z okazji wycieczki do Wrocławia, postanowiłyśmy odłączyć się na kilka godzin w czasie zwiedzania miasta z grupą i wybrać się na spotkanie z Alicją, która ostatni raz gościła w naszych stronach w czerwcu tego roku. Niewiele myśląc, swe pierwsze kroki skierowałyśmy do Taverny Akropolis na wrocławskim rynku. Nauczone doświadczeniem zeszłego roku poczekałyśmy cierpliwie na obsługę, by następnie złożyć zamówienie. Tym razem wybrałyśmy ponownie tzatziki z bagietką z masłem czosnkowym, lody z bakaliami, a na deser, gdy oczy mówiły, że jeszcze mogą, a rozum odmawiał współpracy, ciasto figowe.

Taverna Akropolis we Wrocławiu

Taverna Akropolis we Wrocławiu to niekwestionowany mistrz greckiej kuchni. Mają w sobie coś takiego, że człowiek wie, że nie będzie w stanie się później ruszyć, a mimo to pochłania kolejne porcje. Przepyszne jedzenie, ogromne porcje, prawdziwe greckie smaki i, co najważniejsze, niesłabnąca liczba klientów. Tym razem wystawiony został także letni ogródek, nieco odmienny od tego, który mogłyśmy zobaczyć w zeszłym roku, ale równie zachęcający do tego, aby zajrzeć do środka. Co nas jedynie zaskoczyło, to dodatkowa dopłata za pieczywo, o której nie zostałyśmy poinformowane, a mając na uwadze doświadczenie z 2015 roku myślałyśmy, że wchodzi w cenę. Mały zgrzyt, pewne nieporozumienie, które ostatecznie i tak nie zaważyło na ocenie Taverny Akropolis we Wrocławiu.

A na deser… ciasto figowe

Prawie pełne, nie potrafiłyśmy sobie odmówić zamówienia ciasta figowego. Było idealnie słodkie, rozpływające się w ustach, przepyszne! Wyczuwalny smak fig, słodyczy, idealnie wyważony, a co najważniejsze, zapewne znikający w mgnieniu oka. Taverna Akropolis we Wrocławiu to miejsce przez nas uwielbiane, smakowite, z przystępnymi cenami, nigdy nie wychodzimy stamtąd głodne. Jeśli lubicie grecką kuchnię, koniecznie wpadnijcie na Rynek 16/17.

taverna-akropolis-we-wroclawiu2

taverna-akropolis-we-wroclawiu3

taverna-akropolis-we-wroclawiu4

taverna-akropolis-we-wroclawiu5

taverna-akropolis-we-wroclawiu6

taverna-akropolis-we-wroclawiu7

taverna-akropolis-we-wroclawiu8

taverna-akropolis-we-wroclawiu12

taverna-akropolis-we-wroclawiu13

taverna-akropolis-we-wroclawiu15

taverna-akropolis-we-wroclawiu16

Zobacz także