Muzeum Historyczno-Artystyczne w Kaliningradzie to kolejne z miejsc, które chcemy Wam polecić, jako kolejną atrakcję Kaliningradu.

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie0

Chyba nieco pobłądziłyśmy…?

Już niemal na samym początku wyjazdu do Kaliningradu, krótko po przyjeździe do tego rosyjskiego miasta, udałyśmy się do Informacji Turystycznej, gdzie za darmo można pobrać rożne ulotki, przewodniki po mieście. Mapka z atrakcjami Kaliningradu znajdowała się też w akademiku, w którym mieszkałyśmy. Dostępna była wersja polska i rosyjska, więc skusiłyśmy się na obie. Zostały na niej bardzo dokładnie oznaczone parki i muzea, do których miałyśmy zamiar dotrzeć. Na mapie jako tako się znamy, a jednak nieco pobłądziłyśmy, nim dotarłyśmy do tego muzeum…

Muzeum Historyczno-Artystyczne w Kaliningradzie

Muzeum Historyczno-Artystyczne w Kaliningradzie to miejsce, pod które nie dojeżdża ani tramwaj, ani autobus. Dojście tam nie powinno stanowić żadnego problemu, biorąc pod uwagę, że miałyśmy mapkę i przechodniów, których pytałyśmy o drogę. Nie zmienia to jednak faktu, że budynek znajduje się w pewnym oddaleniu od głównej trasy i nieco ciężko zorientować się, że jest on tym muzeum, którego właśnie poszukujemy. Mimo wszystko, udało nam się tam dotrzeć, czego nie żałujemy i Wam także możemy polecić to miejsce, gdy uda Wam się wyjechać do Kaliningradu.

Naprawdę warto się tam wybrać

Wstęp, jak zazwyczaj, kosztował 100 rubli za bilet ulgowy (6 złotych). Można było dokupić dodatkowy bilet na jakieś inne, być może bardziej ekskluzywne wystawy, jednak nie zdecydowałyśmy się na ten krok, gdyż tego dnia miałyśmy zaplanowane dość dużo miejsc do odwiedzenia i każda godzina była na wagę złota. W cenie zwyczajnego biletu mamy do zwiedzenia dwa piętra  – możemy obejrzeć wypchane zwierzęta, obrazy, wystawę z czasów starodawnej Moskwy i czasów drugiej wojny światowej. Możemy także za pomocą ,,budki” zrobić sobie zdjęcie w starodawnym stroju, ale nie bardzo umiałyśmy obsługiwać to urządzenie, więc nie mamy takiej pamiątki. Chodzenia nie ma zbyt dużo, a wystawy są ciekawe. Jak za tę cenę, naprawdę warto się tam wybrać.

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie3

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie6

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie7

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie8

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie11

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie14

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie15

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie17

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie18

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie19

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie21

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie22

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie23

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie26

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie28

muzeum-historyczno-artystyczne-w-kaliningradzie30

Zobacz także