Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu to atrakcja, o której dowiedziałyśmy się w sumie przypadkiem, ale i tak postanowiłyśmy tam zajrzeć.

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu

Niedaleko Podziemnej trasy turystycznej

Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu to miejsce, które odwiedziłyśmy w sumie przypadkowo. Już nie pamiętamy dokładnie, skąd dowiedziałyśmy się o tej atrakcji, jednak pewne jest, ze nie miałyśmy jej na naszej liście miejsc do zobaczenia. Stwierdziłyśmy jednak, ze skoro jesteśmy tak blisko, a i tak nie mamy już co robić, to Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu może stać się kolejnym miejscem wartym uwagi, które odwiedzimy w tym mieście. Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu znajduje się niedaleko zamojskiej podziemnej trasy turystycznej.

Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu

Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu to tak naprawdę mały budyneczek, do którego wejście znajduje się idąc od przodu z tyłu budynku. Odniosłyśmy wrażenie, że to miejsce jest mało popularne wśród turystów. Bilet wstępu to koszt kilku złotych. Choć budynek jest średnich rozmiarów, to sala wystawowa jest jeszcze mniejsza. W cenę biletu wchodzi obejrzenie filmu trwającego 20-30 minut i rzeźb, które znajdują się w tej samej sali. Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu to miejsce, które można odwiedzić nawet wtedy, gdy nie interesujecie się sztuką.

Najciekawszy był film

Najciekawszy w tym wszystkim był film, przedstawiający Mariana Koniecznego. Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu nosi w końcu jego imię. Największym atutem filmu jest jego prosty przekaz, wypowiedzi samego artysty, pokazanie kilku jego dzieł. Gdyby w Galerii nie odbywał się pokaz filmu jedynie znawcy sztuki mogliby znaleźć coś dla siebie. Przeciętnemu turyście obejrzenie rzeźb zajmuje raptem kilka minut, gdyż nie ma ich zbyt wiele. Dopiero prawdziwi znawcy sztuki będą mogli spędzić tam z pewnością kilka godzin, doszukując się pewnych prawidłowości w sztuce artysty. Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu to miejsce dla każdego z nas, kto chce zobaczyć coś innego.

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu2

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu3

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu4

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu5

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu7

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu8

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu10

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu14

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu17

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu21

galeria-rzezby-profesora-mariana-koniecznego-w-zamosciu23

 

Poprzedni artykuł

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Następny artykuł

Wieża widokowa w Zamościu

Zobacz także