Galeria obrazów i powozownia w Rogalinie to kolejne dwa miejsca, które warto odwiedzić, zaraz po zwiedzeniu zamku Raczyńskich oraz rogalińskich dębów.

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie

Co powiecie na małą wycieczkę?

Tak, wiemy, teraz pewnie nie jesteście w stanie. W końcu Sylwester jest tylko raz w roku, ale jak to mówią: Jaki Nowy Rok, taki cały rok. Może więc warto dziś nieco się przemóc i zaplanować małą wycieczkę? Na dni, kiedy znów przyjdzie wiosna, zakwitną kasztany (kiedyś tak było), a my obudzimy się niczym niedźwiedzie ze snu zimowego i podejmiemy nowe aktywności. Dlaczego by nie wybrać się wtedy do Wielkopolski, by galeria obrazów i powozownia w Rogalinie stały się punktem docelowym naszych wojaży? No właśnie. Najpierw jednak postaramy się Was przekonać, że warto się tam wybrać.

Galeria obrazów i powozownia w Rogalinie

Jesteśmy niemalże pewne, że słysząc Rogalin, pierwsze, co przychodzi Ci na myśl to dawna siedziba Raczyńskich, później rogalińskie dęby, a dopiero gdzieś dalej, jeśli w ogóle, kołacze Ci się w głowie myśl: a może jest tam jakaś galeria obrazów? powozownia? Nie jestem pewien. Ano są. Galeria obrazów i powozownia w Rogalinie, zaraz obok pałacu, są miejscami, które warto odwiedzić (tym bardziej, że można kupić bilet zbiorczy na wszystkie atrakcje). Galeria obrazów to pomieszczenie, składające się z kilku sal, gdzie możemy podziwiać prawdziwe dzieła sztuki. Powozownia zaś to miejsce, gdzie poznamy historię kilkunastu powozów. Zobaczymy, jak wyglądały eleganckie karety, a jak ta, która służyła do odwiedzania i sprawdzania pól.

Zarezerwujcie sobie kilka godzin na to miasto

Pozornie mogłoby się wydawać, że w Rogalinie nie ma wielu atrakcji. Po części musimy przyznać Ci rację, jednak nie możemy zgodzić się z tym, że pewnie teraz myślisz, że godzinka spokojnie wystarczy, aby zobaczyć wszystkie te miejsca. Otóż nie. My w samym pałacu, galerii sztuki, powozowni oraz na spacerze pośród rogalińskich dębów spędziliśmy ok. 2,5 godziny. Taka informacja została zamieszczona także na stronie kompleksu. Warto więc zarezerwować sobie około 180 minut, aby nigdzie się nie śpieszyć, a w spokoju móc zapoznawać się z przepięknymi wnętrzami pałacu i chłonąć atmosferę tego miejsca.

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie2

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie3

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie6

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie7

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie9

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie12

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie15

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie16

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie17

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie19

galeria-obrazow-i-powozownia-w-rogalinie21

Zobacz także