Co warto zobaczyć w Dusznikach-Zdroju? A może coś wartego jest do zwiedzenia też w okolicy?

Dolny Śląsk

Na Dolny Śląsk po raz niemal pierwszy wybrałyśmy się prawie 3 lata temu i tamte okolice od razu nas zauroczyły. Wcześniej byłyśmy tylko we Wrocławiu na wycieczce szkolnej chyba w podstawówce. Niemniej, już teraz wiemy, że chętnie będziemy wracać chociażby do stolicy Dolnego Śląska, gdyż jesteśmy tym miastem zauroczone. Podczas wycieczki udało nam się zwiedzić jeszcze inne miasta – Wałbrzych, Kudowę-Zdrój, Świdnicę i kilka innych. Na trasie naszej wycieczki znalazły się też Duszniki-Zdrój.

Co warto zobaczyć w Dusznikach-Zdroju?

W Dusznikach-Zdroju udało nam się zobaczyć tylko park z piękną dużą fontanną, która wywarła na nas wtedy dość spore wrażenie. Miasto to raczej miejscowość uzdrowiskowa, więc można tam spotkać dość sporo kuracjuszy. Atmosfera w Dusznikach-Zdroju jest bardzo powolna, nikt się nie śpieszy, więc ze spokojem można wybrać to miasto na letni wypoczynek. Idealnie nada się na kilkugodzinne zwiedzanie. Osobiście raczej nie chciałybyśmy zamieszkać tam na stałe, choć miasteczko na kilka odwiedzin nadaje się idealnie. Pamiętajmy także o tym, że w niedalekiej odległości znajdują się inne miejsca, którym także warto poświęcić swoją uwagę.

Gdzie warto wybrać się w okolicy?

Można wybrać się do Muzeum Zabawek i Kaplicy Czaszek w Kudowie-Zdroju. Pierwsze miejsce bardzo fajne, przyjemne, z dość wiekowymi zabawkami. Drugie ma smutny wydźwięk, przypomina nam o tych, którzy umarli. Możecie wybrać się także na krótkie zwiedzenie cerkwi w Sokołowsku, choć jest ona otwierana bardzo rzadko i zazwyczaj na czas trwania mszy. Może od czasu naszej wizyty coś w tej kwestii się zmieniło. Warto wybrać się także do  Szczawna-Zdroju, gdzie są aż dwa parki – Zdrojowy i Szwedzki. Oba warte uwagi. Jeśli chodzi o większe miasta, Wałbrzych także ma dość sporo do zaoferowania – Palmiarnię, Zamek Książ. Można zajrzeć też do Wambierzyc, gdzie jest mini ZOO oraz Dom Wambierzyckiej Królowej Rodzin i ruchoma szopka. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, sprawdźcie nasz wpis pt. 5-dniowa wycieczka na Śląsk.

Zobacz także

 • zaczytana wiedźma

  Mój kochany Dolny Śląsk <3
  Jak mi się ciepło na serduchu zrobiło. Tutaj się urodziłam i spędziłąm swoje dzieciństwo. Najpiękniejsze miejsce na ziemi.
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  • Dokładnie, nas też zauroczyło 🙂