Pewnego letniego dnia korzystając z ładnej pogody postanowiłyśmy wraz z rodzicami udać się do arboretum w Kórniku. Do wizyty zachęcił nas między innymi wpis Ani z Myśli i słowa wiatrem niesione.

arboretum-w-korniku2

Co warto zobaczyć niedaleko Poznania?

Właściwie zaplanowaliśmy sobie dwie główne atrakcje – Rogalin i Kórnik. Po dojeździe okazało się, że najpierw lepiej udać się do pałacu w Rogalinie i zobaczyć rogalińskie dęby, a dopiero potem się wrócić, gdzie w planach mieliśmy zwiedzenie zamku oraz odwiedzenie arboretum w Kórniku. Po 2, czy 3 godzinach dotarliśmy do tego wielkopolskiego miasta, gdzie, korzystając z pięknej pogody, wykupiliśmy bilety i weszliśmy do przepięknie urządzonego ogrodu kwiatowego w Wielkopolsce.

Arboretum w Kórniku

Macie czasem tak, że jedziecie w dane miejsce ponownie i nagle przez głowę przemyka Wam myśl: Przecież ja tu już byłam! Tak miałyśmy w przypadku arboretum w  Kórniku, które odwiedziłyśmy kilkukrotnie. Od tego czasu jednak minęło już kilkanaście lat. Raz byłyśmy na pewno z rodzicami, innym razem z klasą. Bodajże w szkole podstawowej. Jak możecie się więc domyślić, bardzo przyjemnie było wrócić w tereny, które gdzieś znałyśmy, ale z biegiem czasu wspomnienia zdążyły się zatrzeć. Bilet to koszt kilku złotych, śmiało możemy chyba powiedzieć, że chodzenia jest na kilka godzin.

Przepiękna sceneria do zdjęć

Trochę zaczęło kropić, więc zmuszeni byliśmy nieco skrócić czas przeznaczony na arboretum w Kórniku, niemniej jednak chciałyśmy koniecznie zobaczyć plac zabaw, który się tam znajduje. Obeszłyśmy więc całe jezioro, co jakiś czas zagłębiając się w kolejne klimatyczne ścieżki, trafiłyśmy na polanę edukacyjną, gdzie znajdują się tablice informacyjne, z których dowiemy się np. jak wędrują drzewa, czy zobaczymy przedstawione typy owoców. Niedaleko znajduje się także poszukiwany plac zabaw. Arboretum w Kórniku to miejsce idealne, jeśli chcecie zrobić klimatyczne zdjęcia do rodzinnego albumu. Jeśli chcielibyście mieć tam np. sesję ślubną, należy wówczas zapłacić kilkadziesiąt złotych. Samo miejsce jednak jest niezwykle klimatyczne. Jesteśmy pewne, że w miesiącach wakacyjnych jest tam mnóstwo zwiedzających!

arboretum-w-korniku9

arboretum-w-korniku10

arboretum-w-korniku11

arboretum-w-korniku15

arboretum-w-korniku17

arboretum-w-korniku21

arboretum-w-korniku28

arboretum-w-korniku29

arboretum-w-korniku31

arboretum-w-korniku34

arboretum-w-korniku36

arboretum-w-korniku49

arboretum-w-korniku51

arboretum-w-korniku52

arboretum-w-korniku65

arboretum-w-korniku72

arboretum-w-korniku83

arboretum-w-korniku86

arboretum-w-korniku98

Poprzedni artykuł

Zamek w Kórniku

Zobacz także

  • Sceneria jest rzeczywiście piękna 🙂

  • Urocze miejsce. 🙂
    Cieszę się, że Wam się spodobało, a sama koniecznie muszę tam wrócić na dłuższy spacer. 🙂

    • My też z chęcią jeszcze kiedyś tam wrócimy, zapewne w mniej deszczowy dzień 🙂