A gdyby tak… zamieszkać w lesie? Ostatnie kilka dni, właściwie 5, spędziłyśmy w Dąbrowie Chełmińskiej na kursie drużynowych harcerzy starszych. Nie ma to jak czas płynie własnym torem.

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda

Znacie słowa tej piosenki? Chcesz przeżyć przygodę, zapisz się do harcerstwa. Nie da się ukryć, że to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłyśmy w życiu. ZHP daje niesamowitą energię do działania, samorozwoju, pokonywania kolejnych słabości. Z tego też powodu zapewne chcemy się dokształcać. Jak już wspomniałyśmy, weekend z okazji Bożego Ciała spędziłyśmy na szkoleniu, kiedy to spałyśmy pod namiotami. Było to ciekawe doświadczenie, przypomnienie sobie składania namiotów, a co najważniejsze, wspaniała rozgrzewka przed 2-tygodniowym obozem. Cisza, spokój, interesująca fabuła, a także odcięcie się od codzienności sprawiły, że mimo wielu zajęć nabrałyśmy mnóstwo doświadczenia i nowej wiedzy.

A gdyby tak… zamieszkać w lesie?

Nie da się ukryć, że nie jesteśmy typowymi mieszczuchami i odkąd tylko pamiętamy lubiłyśmy uciekać w leśną głusz. Należy zaznaczyć, że od czasów podstawówki lubiłyśmy biwaki, czy wycieczki w domkach w otoczeniu lasu, później obozy pod namiotami bez dostępu do komórek. Pamiętamy, jak pewnego razu zbudowałyśmy sobie szałas. Pamiętajcie, aby nie używać do tego celu paprotek, bo to siedlisko kleszczy, o czym dowiedziałyśmy się, jak dumnie stanęłyśmy obok miejsca naszego noclegu 😉 Obcowanie z przyrodą, cisza i spokój. To wszystko sprawia, że można nabrać zupełnie nowej perspektywy na obecne życie. A gdyby tak… zamieszkać w lesie?

Cisza i spokój

Szukasz idealnego sposobu na wypoczynek? Lubisz ciszę i spokój? Wyjedź w leśną głusz. Obecnie ośrodki, czy takie kempingowe domki nie są aż tak odosobnione od atrakcji, aby w promieniu kilkunastu, czy kilkudziesięciu kilometrów nie znaleźć nic dla siebie, na wypadek, gdyby leśna cisza zaczynała już nas przytłaczać. My w tym roku wybieramy się na 2-tygodniowy obóz do Białej za Tucholą, gdzie z pewnością miło spędzimy czas. A Wy? Chcielibyście zamieszkać w lesie?

Zobacz także

  • Mój rodzinny dom dosłownie graniczy z lasem więc wiem, z czym się ten leśny chleb je! Polecam! 🙂